0

Kopek sahibinin sorumluluklari nelerdir

Köpek sahibinin sorumlulukları nelerdir?

Bir köpeği almak büyük bir sorumluluktur ve sizden ne beklendiğini köpek aksesuarları anlamanız önemlidir. Daha önce bir köpeğiniz yoksa, köpekleri olan arkadaşlarınız ve ailenizle konuşun, bir köpeğe bakmak söz konusu en ucuz köpek fiyatları olduğunda neyin dahil olduğunu açıklayabileceklerdir. Yeni pooch'unuza bakmak için ciddi bir zaman ayırmanız gerekecek. Neyin dahil köpek ödül maması olduğundan emin değilseniz, sorumlu bir köpek sahibi olmak için kopek mamasi yapmanız gereken birkaç şey var.
Eğitim

Köpeğinizin temel komutlarını, halka açık ve evde kedi maması markaları kontrol edebilmeniz için öğretmeniz gerekecektir. En önemli temel komutlardan bazıları otur, kal ve köpeğini hatırlama yeteneğidir. Köpeğinize daha fazla kedi kumu fiyat eğitim vermek istiyorsanız, itaatlerini artırmak için onları kedi oyuncakları eğitim sınıflarına götürebilirsiniz.
Diğer Köpekler
Bir köpek sahibi olarak köpeğinizin köpek taşıma çantası iyi sosyalleştiğinden emin olmanız gerekir. Diğer köpeklerle tamam olduklarından emin olmalısınız. Köpeğinizi genç yaşlardan itibaren sosyalleştirmeye çalışın, böylece diğer köpeklerin etrafında plastik köpek kulübesi nasıl davranacaklarını öğrenebilirler. Bazı köpekler diğer köpeklerin etrafında iyi olmayacak ve gerekli önlemleri aldığınız en iyi kedi maması sürece sorun değil. Diğer köpeklerle agresif olma şansı varsa, köpeğinizi halka sokun.
Köpeğinizden Sonra Temizleyin
Bu köpek sahipleri için çok temel bir köpek maması markaları kuraldır, ancak genellikle kırılmış bir kuraldır. Köpeğinizle dışarıdayken yanınızda köpek kakası poşetleri bulunduğundan emin olun . Köpeğinizden sonra temizlemezseniz, ağır bir para cezasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Sağlık sorunları
Herhangi bir sağlık sorununa dikkat edin ve köpeğinizin rahatsız köpek aksesuarları olduğunu düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede veterinere götürün. Evcil hayvan sigortası yaptırırsanız, büyük kedi taşıma çantası veteriner faturaları ödemek konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Köpeğinizin vücudunda kesik, sıyrık veya cilt problemleri olup olmadığını düzenli olarak kontrol edin. Açık veya kolayca görülebilen yerlerde olmayan şeyleri kaçırmanın ne kadar kolay olduğu şaşırtıcı.
Aşılama
Köpeğinizin düzenli aşılara ihtiyacı olacaktır. Bir köpek almadan önce aşılar üzerinde biraz araştırma yapmaya değer, böylece hangi maliyetlerin dahil kus yemi olduğunu bilirsiniz. Köpeğinizin neye karşı korunması gerektiğine de karar verebilirsiniz. Köpeğinizin aşılanması, bazı yaygın hastalık ve hastalıklara yakalanma şansını azaltmaya ve onları diğer köpeklere kısırlaştırılmış kedi maması geçirmelerini önlemeye yardımcı olacaktır. İşte aşılar hakkında bazı köpek kulübeleri temel bilgiler
Yürüyüşleri
Çoğu köpeğin günde bir ila iki saat yürüyüşe ihtiyacı kedi kumları vardır, bazıları bundan daha fazlasına ihtiyaç duyar. İhtiyacınız olan egzersizi alabilmeleri için köpeğinizi her gün kedi oyuncakları iyi bir yürüyüşe çıkarabilmeniz gerekir. Yaşam tarzınıza uygun bir köpek ırkı seçmeye çalışın, bazı köpekler daha az egzersiz köpek şampuanı gereksinimine sahiptir, bu nedenle çok uzun yürüyüşlere sığmayı zor bulursanız daha iyi bir seçim olabilirler.
Köpeğini terk etmek

Köpeğiniz için günlük olarak evde olmanız gerekir, onları kedi tuvalet kabı her gün 8 saat evde bırakamazsınız. Eğer tam zamanlı çalışıyorsanız ve evde bir köpeğe bakacak kimse yoksa, o zaman bir tane ucuz köpek maması almamalısınız. Çoğu köpek, çoğu zaman evde olmak için birine ihtiyaç duyar ve yaklaşık 4 saatten fazla bırakılmamalıdır.

0 comments

Please sign in to leave a comment.